Пуйо Ольга Ігорівна

Доктор філософії за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта»
асистент кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти
e-mail: puyo.olia@gmail.com
Профілі:
Короткі біографічні дані та аспекти професійної діяльності
Народилася 27 квітня 1988 року в місті Тернополі.
У 2010 році закінчила з відзнакою магістратуру Тернопільського національного педагогічного університету Володимира Гнатюка за спеціальністю «Історія», отримавши право викладати історію та право, а також запрошення до вступу на державну форму аспірантури як краща студентка факультету.
З 2010 по 2013 перебувала у декретній відпустці, доглядаючи донечку.
В 2013 році вступила до Національного педагогічного університету М.П.Драгоманова на спеціальність «Дошкільна освіта та англійська мова» та розпочала працювати вихователем ЗДО №26 міста Тернополя.
В 2015 році отримала диплом з відзнакою, що надав право роботи та управління ЗДО, а також викладання англійської для дітей.
З 2015 року розпочала суміщати роботу вихователя з викладанням англійської мови у міжнародній школі «Mortimer».
В 2016 році виграла міський конкурс та здобула призове місце на обласному етапі конкурсу інновацій в дошкільній освіті – «Технопарк в освіті».
Упродовж 2016-2020 років навчалась на стаціонарі в аспірантурі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, працюючи викладачем педагогіки у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, а з 2020 року – асистентом кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти.
У 2021 році успішно захистила дисертацію на тему: «Рухливі ігри як засіб формування ціннісних орієнтацій дітей старшого дошкільного віку» за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка.
Продовживши практику роботи з дітьми, у 2020 році заснувала і стала керівником освітнього осередку для батьків та дітей “Happy kids Academy”.
З 2022 року 2025 перебувала у декретній відпустці по догляду за сином.
У 2025 році відновила роботу на посаді асистента кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти.
Розробила навчально-методичне забезпечення та викладає такі навчальні дисципліни: для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Організація предметно-ігрового середовища у ЗДО»; для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Організація ігрової діяльності в дошкільному віці», «Наступність ЗДО і початкової школи», «Підготовка дитини до школи», «Ознайомлення дітей із суспільним довкіллям у ЗДО».
Здійснює керівництво написанням курсових робіт та педагогічною практикою студентів.
Автор понад 20 наукових та навчально-методичних праць, серед них: статті у наукових фахових виданнях України та в зарубіжних наукових періодичних виданнях, з них – 1 стаття включена до міжнародної наукометричної бази Web of Science.
Сфера наукових інтересів
Формування ціннісних орієнтацій дошкільників, рухливі ігри як засіб формування цінностей дітей дошкільного віку, гра у житті дітей дошкільного віку, освітній простір сучасних закладів дошкільної освіти.
Відзнаки
Нагороджена стипендією Прем’єр Міністра України за перемогу на Всеукраїнській студентській олімпіаді з історії (2009).
Основні публікації
Статті:
1. O.Puyo, Yemchyk O. , Klevaka L. , Voloshyn S. , Dulibskyy A. Informatization of Early Childhood Education: the EU Experience. 2021. IJCSNS International Journal of Computer Science and Network Security, VOL.21 No.12. P. 696 – 702. URL: https://reposit.nupp.edu.ua/bitstream/PoltNTU/11265/1/%D0%92%D0%BE%D0%A1%2C%202021.pdf (Web of Science)
2. Пуйо О.І. До проблеми формування ціннісних орієнтацій дітей старшого дошкільного віку засобами рухливої гри в закладах дошкільної освіти. Народна освіта. 2019. Вип.2. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NarOsv_2019_2_10
3. Пуйо О.І. Підготовка майбутніх вихователів до використання рухливої гри як засобу формування ціннісних орієнтацій дітей дошкільного віку. Освітній простір України. Сер. Педагогіка. 2019. № 13. С. 120-126.
4. Пуйо О.І. Стан роботи закладів дошкільної освіти щодо формування ціннісних орієнтацій старших дошкільників за допомогою рухливих ігор. Педагогічна освіта: теорія і практика. 2019. Психологія. Педагогіка. Фахове видання КНПУ Інституту Грінченка. Київ. №32 (№2). С. 92-98.
5. Пуйо О.І., Бєлєнька Г.В. Формування ціннісних орієнтирів дітей дошкільного віку: Сінгапур – Україна, порівняльний аспект. Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка.2019.. Сер. Педагогіка. №2. С.6-14.